احیای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سیبا موتور - گروه بهمن

احیای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سیبا موتور

احیای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سیبا موتور

قائم مقام شرکت سیباموتور از شکل‌گیری نسبی توافق 3 جانبه بین سازمان راهداری، بهمن لیزینگ و سیباموتور در راستای احیای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای خبر داد.
مهرداد امینی با اشاره به آمار سال گذشته سیباموتور در طرح جایگزینی خودر‌وهای تجاری فرسوده که بالغ بر 30 دستگاه بوده است و توانایی‌های بالقوه این شرکت برای حضور پررنگ در این طرح ملی، گفت: با توجه به کمبود بودجه و منابع دولت در طرح نوسازی ناوگان تجاری فرسوده، سهامداران گروه بهمن تصمیم گرفتند تا منابع مالی این طرح را تامین کنند.
 قائم مقام سیبا موتور با توجه به آمادگی شرکت سیبا موتور و بهمن لیزینگ برای از سرگیری طرح جایگزینی خودروهای تجاری فرسوده، افزود: مذاکرات با سازمان راهداری منتج به تهیه پیش نویس این توافق نامه 3 جانبه بین سازمان راهداری، بهمن لیزینگ و سیبا موتور شد.

وی ادامه داد: به زودی این پیش نویس در جلسه هیات مدیره بهمن لیزینگ ارائه می‌شود که امید داریم با تصویب این پیش‌نویس و موافقت سازمان راهداری ثبت نام از متقاضیان این طرح را با سرعت آغاز کنیم.

امینی با گلایه از عدم همکاری مناسب سیستم بانکی کشور با سازمان راهداری در اجرای طرح جایگزینی خودروهای تجاری فرسوده گفت: اجرایی نشدن وعده‌های بانکی موجب راکد شدن تحویل 150 دستگاه خودروی تجاری ثبت نامی در طرح جایگزینی شده است که به محض اجرایی شدن توافق 3 جانبه جدید، شرکت سیباموتور اقدام به تحویل این کامیون ها به متقاضیان خواهد کرد.

قائم مقام سیباموتور در پایان محصولاتی که ذیل این توافقنامه 3 جانبه قابل عرضه خواهد بود را کشنده و کمپرسی معرفی کرد و افزود: امکان عرضه کامیونت‌های فاو نیز پس از مدتی به بسته‌های فروش اضافه خواهد شد.
در طرح جایگزینی کامیون‌های فرسوده که اواخر سال 94 اجرایی شد صاحبان کامیون با طول عمر بیش از 35 سال می‌توانند با مراجعه به سامانه www.behsama.ir شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و وارد کردن اطلاعات در لینک طرح نوسازی 65 هزار دستگاه کامیون و کشنده،  نسبت به اسقاط کامیون فرسوده اقدام کنند.
در این طرح که چند وقتی به دلیل عدم تامین منابع مالی با کندی انجام می‌شود، صاحب کامیون پس از اسقاط و دریافت مدارک لازم می‌تواند با استفاده از توان تولیدکنندگان داخلی مانند سیباموتور نسبت به دریافت کامیون جدید اقدام کند.
 برای اطلاع از کامیون، کشنده و کامیونت‌های FAW  می‌توانید به سایت اینترنتی شرکت سیباموتور به عنوان نماینده رسمی این شرکت در ایران مراجعه کنید.