تمرکز سهامداران جدید بر روی ارتقای کیفیت و افزایش سهم بازار - گروه بهمن

تمرکز سهامداران جدید بر روی ارتقای کیفیت و افزایش سهم بازار

تمرکز سهامداران جدید بر روی ارتقای کیفیت و افزایش سهم بازار

شرکت سیباموتور توانست با اتکا به محصولات با کیفیت و ارائه خدمات پس از فروش مناسب، برای دومین سال پیاپی بهترین نماینده FAW در جهان بشود.
حسین خضری  مدیرعامل سیبا موتور با اشاره به برنامه ریزی این شرکت برای عرضه محصولات جدید به بازار گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، از اواخر تابستان سال آینده کامیون ۸ تن این شرکت هم در بازار عرضه و بدین ترتیب سبد محصولات سیباموتور تکمیل‌تر خواهد شد.

او با اشاره به میزان فروش این شرکت در سال جاری گفت: برنامه فروش ما امسال ۱۷۲۰ دستگاه خودرو تجاری بوده است که تاکنون ۱۶۶۰ دستگاه از آن محقق شده است.

خضری با اشاره به فضای رقابت فشرده شرکت‌های خودروساز تجاری در سال آینده گفت:  به دلیل شرایط مساعد بعد از برجام برای ورود شرکت‌های خارجی معتبر، فضای رقابت تنگاتنگی در سال آینده خودر‌های تجاری شاهد خواهیم بود که البته بسیار مثبت بوده و موجب پیشرفت صنعت خودرو کشور خواهد شد.

او با اشاره به تاثیر مثبت خصوصی‌سازی ۱۰۰ درصدی و تغییر در ترکیب سهامداران سیباموتور اشاره کرد و ‌گفت: اتفاق مثبت دیگر برای شرکت ما خصوصی شدن ۱۰۰ درصدی سهام این شرکت و ورود سهامداران جدید است که با صنعت خودرو آشنایی زیادی داشته و سیاست‌های کلان سیباموتور و گروه بهمن را بر پایه نوآوری، توسعه محصول، کیفیت و رضایتمندی مشتریان تدوین کرده اند.

او ادامه داد: در همین راستا سال آینده محصولات قبلی ما با تغییرات ظاهری و آپشن های جدید و از اواخر تابستان سال آینده نیز کامیونت ۸ تن سیباموتور وارد بازار خواهد شد که از نظر مصرف سوخت هم بسیار خودروی مناسب و با گرید B مصرف سوخت عرضه می شود.


تمرکز اول سیبا موتور بر روی کشنده ها

مدیرعامل سیبا موتور با اشاره به تمرکز این شرکت به توسعه محصولات کشنده و افزایش سهم بازار این بخش گفت: اولویت اول ما تولید کشنده هاست و بعد از آن روی توسعه محصول در بخش کامیونت و افزایش سهم بازار این بخش هستیم.

خضری با اشاره به پروژه های بزرگ تحقیقاتی و عملیانی FAW بر روی افزایش قدرت و کاهش آلایندگی خودروهای خود گفت: این شرکت موفق به کاهش ۶ درصدی مصرف سوخت در موتورهای ۱۳ لیتری با توان ۴۶۰ اسب بخار شده است که می‌تواند خبر بسیار خوبی برای مشتریان ما و البته کاهش آلایندگی خودروها باشد.

او ادامه داد: با این اتفاق مصرف سوخت خودروهای ما بسیار به مصرف سوخت خودروهای اروپایی نزدیک می‌شود و قطعا در کاهش آلایندگی خودروهای سنگین نیز موثر خواهد بود.

مدیرعامل سیبا موتور با اشاره به اهمیت این شرکت بر تولید خودروهای منطبق با استاندارد های زیست محیطی گفت: تمام خودروهای تولیدی شرکت ما استاندارد یورو ۴ را پاس می کنند و ما حتی توانستیم کامیونت‌های تولیدی خود را به یورو ۵ ارتقا دهیم.
 
او با اشاره به برنامه این شرکت برای توسعه نمایندگی های سراسر کشور سیباموتور گفت: در حال حاضر ۲۴ نماینده فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور داریم که با ورود محصولات جدیدمان به بازار این تعداد نیز افزایش پیدا خواهد کرد.


آمار خودروهای تجاری  فرسوده وحشتناک است

خضری با اشاره به همکاری سیبا موتور با سازمان راهداری برای از رده خارج کردن خودروهای تجاری فرسوده توضیح داد: بیش از ۱۴۰ هزار دستگاه خودروی تجاری بالای ۲۵ سال و بیش از ۶۵ هزار دستگاه خودروی تجاری بالای ۳۵ سال با متوسط مصرف حدود ۶۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در کشور تردد دارند که بسیار آمار نگران کننده‌ای است.

مدیرعامل سیباموتور ادامه داد: با قرارداد مشترکی که با سازمان راهداری داشتیم در مرحله اول ۵۰۰ دستگاه و در مرحله بعدی ۲ هزار دستگاه از این خودروهای فرسوده با اعطا تسهیلات مناسب به مالکان این خودروها اهدا می‌شود که تا کنون بیش از ۲۰۰ نفر از متقاضیان ثبت نام داشته اند.

او در پایان با اشاره به آمادگی سیباموتور برای کمک به از رده خارج کردن خودروهای تجاری فرسوده گفت: شرکت ما آمادگی واگذاری محصولات مختلف برای جایگزینی خودروهای فرسوده را دارد.