رویکرد مزدا یدک در نوروز - گروه بهمن

رویکرد مزدا یدک در نوروز

رویکرد مزدا یدک در نوروز

شركت مزدا یدک به پاس اعتماد مشتریان و خدمات‌دهی هرچه بهتر در ايام تعطيلات نوروز، طرح ارائه خدمات امدادی به خودروهای توليدی سبك گروه بهمن را  با رويكرد" هميشه و همه جا در خدمت مشتريان " اجرا کرد. گفتنی است این طرح از تاريخ 29 /12 /1395 تا 13/01/1396 و به مدت 15 روز انجام شد.    
در طرح مذکور علاوه بر فعالیت کلیه بخش‌های عملیاتی شرکت و تعمیرگاه مرکزی، تعداد 59 نمایندگی مجاز شرکت به همراه خودروهای امدادی مستقر در جاده‌های منتهی به شهرهای سیاحتی و زیارتی و مسیرهای کاروان‌های راهیان نور در "طرح ویژه خدمات نوروزی سال 1396" فعال بوده‌اند.
مرکز ارتباطات شرکت به صورت شبانه‌روزی با شماره تماس 48027-021 آماده پاسخگویی و ارایه خدمات به مشتریان بوده و با اعلام نیاز خدماتی توسط مشتری، نزدیک‌ترین امدادگر به محل اعزام و خدمات مورد نیاز ارایه شده است که این روند تا حصول رضايت مشتری ادامه داشته است.
همچنین در راستای اطلاع‌رسانی به مشتریان از نحوه ارایه خدمات نوروزی، 10 هزار بروشور تبلیغاتی (شامل نقشه پراکنش جغرافیایی نمايندگان مجري طرح و آدرس آنها  به همراه راهنمای نحوه ارائه خدمات سيار) و همچنین 59 پلاکارد اعلام فعالیت مجریان طرح در این ایام چاپ و توزیع شده است.
گفتنی است حاصل اجرای این طرح، ارایه خدمات امدادی به 97 دستگاه خودرو و همچنین پذیرش 2716 دستگاه خودرو بوده است.