مزدا 3 با 4 ستاره در صدر کیفی‌ها | گروه بهمن

مزدا 3 با 4 ستاره در صدر کیفی‌ها

  • تاريخ انتشار : یکشنبه 22 اسفند 1395
مزدا 3 با 4 ستاره در صدر کیفی‌ها

جدیدترین آمار کیفی خودروهای داخلی در حالی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام شد که طبق آن، تنها سه محصول توانسته‌اند حائز چهار ستاره کیفی شوند و باقی خودروها سه، دو و یک ستاره به دست آورده‌اند.
آن طور که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش داده، هیچ یک از خودروهای تحت بررسی طی بهمن ماه، از حیث کم و زیاد شدن ستاره‌های کیفی، تفاوتی نسبت به گزارش قبلی نکرده‌اند. با این حساب می‌توان گفت سطح کیفی خودروهای تولید داخل به نوعی، ثبات را در بهمن ماه تجربه کرده است.
در این آمار که به بهمن ماه مربوط می‌شود، 32 خودرو داخلی مورد بررسی کیفی قرار گرفته و بر حسب قیمت در پنج گروه زیر 25 میلیون تومان، 25 تا 50 میلیون تومان، 50 تا 75 میلیون تومان، 75 تا 100 میلیون تومان و بالای 100 میلیون تومان دسته‌بندی شده‌اند.
بر این اساس، در گروه بالای 100 میلیون تومان، مزدا3 و سوزوکی گرندویتارا جا خوش کرده و هر دو صاحب چهار ستاره کیفی هستند. این دو محصول که گران قیمت‌ترین خودروهای داخلی به شمار می‌روند، به ترتیب در گروه بهمن و ایران خودرو خراسان مونتاژ می‌شوند.
همچنین در گروه 75 تا 100 میلیون تومان، با یک محصول کره‌ای و سه خودرو چینی روبرو می‌شویم که در این بین، سراتو و تیگو5 موفق به کسب سه ستاره کیفی شده‌اند اما آسا و جک S5 دو ستاره شده‌اند.
اما در گروه 50 تا 75 میلیون تومانی‌ها در حالی با چهار محصول چینی روبرو می‌شویم که برلیانس توانسته با سه ستاره کیفی در صدر بنشیند. پشت سر این محصول سایپا، با جک J5 روبرو می‌شویم، خودرویی که دو ستاره به دست آورده و بالاتر از دو هموطن دیگرش یعنی ام وی ام مدل 550 و لیفان مدل X60 قرار گرفته است.
گفتنی است این دو محصول نیز هر دو تنها یک ستاره کیفی را در آمار بهمن ماه به خود می‌بینند. همچنین در گروه 25 تا 50 میلیون تومانی نیز جز رنو ساندرو که چهار ستاره دارد، باقی خودروها بین یک تا سه ستاره کیفی به دست آورده‌اند. 

جالب اینجاست که تندر-90‌ها شامل مدل‌های معمولی،اتومات و فیس لیفت (پارس تندر) سه ستاره کیفی را در کارنامه بهمن ماه خود به ثبت رسانده‌اند. همچنین رانا و هر دو مدل پژو 206 نیز نتوانسته‌اند بیش از سه ستاره را روی شانه‌های خود بچسبانند. در این گروه اما ام وی ام جدید 315 و دنا دو ستاره به شمار می‌روند و دیگر اعضا، تک ستاره محسوب می‌شوند. از جمله مهمترین تک ستاره‌های این گروه می‌توان به پژو 405،پارس، ام وی ام 110 و تیبا2 اشاره کرد. اما در گروه زیر 25 میلیون تومانی‌ها نیز در حالی با پراید و تیبای معمولی روبرو می‌شویم که همه آنها تک ستاره به حساب می‌آیند.