برتری ژاپنی ها در بین خودروهای ایران | گروه بهمن

برتری ژاپنی ها در بین خودروهای ایران

  • تاريخ انتشار : یکشنبه 13 شهریور 1390
برتری ژاپنی ها در بین خودروهای ایران

عصر خودرو - در آخرین بررسی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، خودرو نیسان تینا در گروه سواری و وانت کاپرا در گروه وانت عنوان باکیفیت‌ترین خودروهای داخلی را از آن خود کردند.

در گروه خودروهای سواری بعد از نیسان تینا، خودروهای نیو مزدا 3 و نیسان ماکسیما، به عنوان کیفی‌ترین خودروهای داخلی شناخته شدند. همچنین X131 پارس خودرو، سایپا X132، سایپا X131 و پژو روآ، بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی در تیرماه امسال شناخته شدند.

در گروه سواری در بخش فنربندی و تعلیق و فرمان، ام.وی.ام 530، در بخش موتور و انتقال قدرت، پژو روآ سال و در بخش ترمز، سایپا X132  ، بیشترین نمره منفی را گرفتند. در بخش تجهیزات الکتریکی، سایپا X131 حائز بیشترین نمره منفی شد. در بخش تزئینات داخلی و خارجی پژو روای سال بیشترین نمره منفی را کسب کرد. در بخش صداهای غیرعادی، ام.وی.ام 110 و پژو 405 خراسان بدترین وضعیت را داشتند.

در بخشهای بدنه، نفوذ‌ آب و رنگ نیز به ترتیب سایپا X131 پارس خودرو، سایپا X131 و سایپا X131 پارس خودرو بیشترین نمره منفی را گرفتند.

اما در گروه وانت، وانت کاپرا عنوان باکیفیت‌ترین خودروهای داخلی را از آن خود کرد. همچنین در این گروه در بخش فنربندی، تعلیق و فرمان، وانت نیسان سی.ان.جی؛ در بخش موتور و انتقال قدرت، وانت پیکان تبریز؛ در بخش ترمز، وانت دیزل زامیاد؛ در بخش تجهیزات الکتریکی، وانت پیکان تبریز؛ در بخش تزئینات داخلی و خارجی، وانت پیکان تبریز؛ در بخش نفوذ آب و در بخش رنگ، وانت پیکان تبریز بیشترین نمره منفی را گرفتند.

در تیر ماه امسال در مجموع 22 مدل خودرو سواری و شش مدل وانت مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند که هیچ خودرویی در سطح غیرقابل قبول ارزیابی نشد و سطح کیفی همه خودروها از حداقل قابل قبول بالاتر بود.