شرایط فروش نقدی- اعتباری وانت کارا تک کابین و دوکابین | گروه بهمن

شرایط فروش نقدی- اعتباری وانت کارا تک کابین و دوکابین

  • تاريخ انتشار : دوشنبه 11 شهریور 1398
شرایط فروش نقدی- اعتباری وانت کارا تک کابین و دوکابین

شرایط فروش اعتباری وانت های کارا 2000 به صورت اینترنتی به تعداد محدود از ساعت 9 صبح روز سه شنبه مورخ 1398/06/12 تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول پیوست و با شرایط ذیل ارائه می گردد:
با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت بهمن موتور  فیلترهایی را مطابق شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلاً تشریح شده، قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت بهمن موتور یکطرفه ابطال و وجه ایشان مسترد خواهد شد.
فروش صرفاً به صورت  اینترنتی و از طریق آدرس های ذیل قابل انجام می باشد:


http://bahman.iranecar.com  

www.iranecar.com

شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری :
در این روش فروش صرفاً مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک های طرح سامانه صیاد را داشته و فاقد هر گونه چک برگشتی باشند. از این رو اطلاعات صادر کننده چک، اعتبار سنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکانپذیر خواهد بود. بدین منظور که چنانچه مشتری وجه پیش پرداخت را واریز ولی به هر دلیلی اعتبار سنجی ارائه نموده تایید نگردد وجه مشتری مسترد و مشتری در این خصوص هیچگونه ادعایی نخواهد داشت و ثبت نام مشتری از سوی شرکت بهمن موتور یکطرفه ابطال و وجه ایشان مسترد خواهد شد.
در این روش، اخذ چک های بازپرداخت از شخص ثالث امکانپذیر نمی باشد.

قواعد و ضوابط مهم:
    ثبت نام از طریق آدرس های فوق انجام و سایر مراحل (تشکیل پرونده، تحویل خودرو و مدارک، و غیره) در عاملیت انتخاب شده صورت می پذیرد. 
    ظرفیت ثبت نام برای هر کد ملی از کل بخشنامه، یک دستگاه خودرو می باشد و در صورت ثبت نام از سوی مشتریان محترم مغایر با این بند، قرارداد به صورت یکطرفه از سوی شرکت ابطال خواهد شد.
    با توجه به اینکه امکان دارد برخی از کارت های بانکی دارای سقف پرداخت باشند لازم است پیش از اقدام به ثبت نام، از افزایش سقف پرداخت کارت بانکی خود اطمینان حاصل گردد.
    در این روش فروش صلح به غیر امکانپذیر نمی باشد. 
    با توجه به اینکه در روش فروش اعتباری تحویل فوری به محض انجام ثبت نام امکان تخصیص وجود خواهد داشت، لازم است تا در صورت تمایل مشتری به انصراف ، حتما از عدم تخصیص خودرو اطمینان حاصل شود، در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود. ضمنا در صورت انصراف ، سودی به مبلغ پرداختی مشتری، تعلق نخواهد گرفت.
    پس از ثبت نام امکان تغییر رنگ و تغییر عاملیت میسر نخواهد بود.
    شرایط فروش این بخشنامه دارای بیمه بدنه یکساله با تخفیف ویژه می باشد که مبلغ آن در چک های بازپرداخت لحاظ گردیده است.
    در صورتیکه اطلاعات وارد شده مشتریان ناقص و یا فاقد صحت باشد و یا به هر دلیلی وجوه پرداختی بصورت کامل و مطابق بخشنامه نباشد، شرکت بهمن موتور تعهدی در خصوص واگذاری خودرو نخواهد داشت و مجاز به ابطال قرارداد بصورت یکطرفه و عودت وجه به حساب مبدا / شماره شبا ارائه شده از سوی مشتری خواهد بود.
    در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو، معادل 2.5% (ماهانه) جریمه تاخیر به مبلغ نقدی پرداختی، به صورت روزشمار محاسبه و قـابـل پرداخت خواهد بود. سود تاخیر تنها به پرونده هایی تعلق می گیرد که ارسال مدارک مشتری و پرداختی های مشتری برابر شرایط این بخشنامه صورت گرفته باشد.
    مقتضی است عاملیت محترم قبل از انجام ثبت نام، به مشتری (صاحب چک) در خصوص متن ذیل اطلاع رسانی نمایند:
مشتری به بهمن موتور اختیار می دهد به منظور کسب اطلاعات مربوط به تایید اعتبار خرید تسهیلاتی خودرو، استعلامات مورد نیاز را از بانک اطلاعاتی موجود در مراجع ذی صلاح ( بانک ها و موسسات اعتباری) بعمل آورد.
    در صورت عدم وصول چک ها در زمان سررسید، شرکت ضمن اقدام حقوقی، نسبت به اخذ خسارت دیرکرد و هزینه وصول عمل خواهد کرد.
    در صورت عدم برداشت وجه چک های موضوع قرارداد، مشتری تعهد می نماید به منظور اجتناب از تعلق جرائم و بروز مشکلات احتمالی، مراتب عدم برداشت را پس از گذشت حداکثر 10 روز کاری از زمان سررسید چک از شرکت پیگیری نماید و نسبت به پرداخت مبلغ چک پرداخت نشده اقدام نماید.
    با توجه به اینکه وصول وجه چک های موضوع قرارداد بصورت مکانیزه و از طریق سیستم کلرینگ بانکی در ساعات اولیه بامداد روز سررسید صورت می پذیرد لذا مشتریان مکلفند یک روز قبل از سررسید چک ها نسبت به تامین موجودی اقدام نمایند.
    ثبت صحیح شماره چک های مشتری به عهده عاملیت بوده و عواقب و مغایرت های احتمالی بر عهده ایشان می باشد.
    اسناد و شناسنامه خودروی واگذاری (با شرایط فروش اعتباری) به نام مشتری و در رهن شرکت بهمن موتور قرار می گیرد و هزینه فک رهن خودرو ـ پس از اتمام پرداخت کلیه وجوه خودرو ـ بر عهده شرکت بهمن موتور است و مشتری از این بابت هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.
    مشتریان پس از ثبت نام در سایت فروش اینترنتی و واریز وجه قرارداد و انتخاب عاملیت ، می بایست ظرف 72  ساعت کاری نسبت به تحویل مدارک خود بصورت کامل و صحیح به عاملیت محل تحویل (انتخابی در هنگام ثبت نام) مراجعه و نسبت به ثبت چک ها اقدام نمایند. در صورت عدم رعایت این موضوع، شرکت مسئولیتی در تحویل خودرو در بازه متعهد شده نخواهد داشت.
    ثبت نام صرفاً در صورت انتخاب عاملیت، معتبر خواهد بود. بدیهی است شرکت هیچگونه تعهدی به تحویل خودرو در خصوص پرداخت ها و ثبت نام هایی که عاملیت محل تحویل آنها انتخاب نشده، نخواهد داشت.
    به موجب این روش فروش، مشتری مطلع و آگاه می گردد که باید کلیه وجوه پیش پرداخت را به صورت اینترنتی فقط در وجه شرکت بهمن موتور واریز و تحویل نماید. بدیهی است در صورت عدم رعایت این موضوع، بیعی فی مابین طرفین منعقد نشده و در نتیجه شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال متقاضی نخواهد داشت.
    با توجه به محدودیت این طرح، احتمال تکمیل ظرفیت وجود دارد؛ بدیهی است به محض تکمیل ظرفیت ثبت نام خودروی مربوطه متوقف خواهد شد. ضروری است این موضوع در زمان ثبت نام در نظر قرار گیرد.
    این روش فروش بدون حصول تمامی شرایط مندرج، فاقد اعتبار بوده و تعهدی برای شرکت ایجاد نمی کند.
    واگذاری خودرو به مشتری از محل امانی عاملیت، امکانپذیر می باشد.
    صدور شناسنامه مالکیت، کارت خودرو و کارت سوخت توسط واحد شماره گذاری پلیس راهور ناجا انجام می پذیرد و هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نمی باشد.
    مشخصات فنی و سایر امکانات خودرو منطبق با تیپ خودروی مورد تقاضا ـ که در زمان تنظیم توافق نامه مشخص گردیده ـ ملاک تحویل خودرو خواهد بود و هر گونه مغایرت احتمالی مشخصات خودروی تحویلی با کاتالوگ ها و بروشورها و آگهی های منتشره، تعهدی برای شرکت ایجاد نمی کند. متقاضی طرح هرگونه ادعای معارضی را از خود سلب و اسقاط نمود.
    در صورت تحقق فورس ماژور از جمله تحریم، جنگ، اعتصاب، سیل، زلزله، حوادث غیر مترقبه و غیره، اگر شرکت قادر به تولید و تحویل خودرو/خودروهای ثبت نامی ظرف مدت 3 ماه از تاریخ وقوع فورس ماژور نباشد؛ در صورت موافقت طرفین، بجای آن/آنها از سایر خودرو/خودروهای تولیدی شرکت با رعایت شرایط قانونی و قراردادی آن/آنها به متقاضی واگذار می شود. در غیر این صورت، ضمن حق فسخ قرارداد توسط هریک از طرفین، وجه پرداختی به خریدار مسترد و هیچگونه سود و خسارتی به خریدار/ خریداران تعلق نمی گیرد.
    عاملیت محترم می بایست این بخشنامه را برای اطلاع بیشتر در محل رویت مشتریان قرار دهند.

مدارک مورد نیاز:
1-    تکمیل و تایید فرم قرارداد فروش می بایست توسط متقاضی صورت پذیرد. همچنین اخذ امضاء و اثر انگشت مشتری و درج مهر و امضاء عامل در ذیل تمامی برگه های قرارداد، الزامی است.
2-    مشتری می بایست وکالتنامه فک پلاک را در دفاتر اسناد رسمی برای شرکت بهمن موتور تهیه می نماید.
3-    صادر کننده چک بایستی پرینت سه ماه آخر حساب جاری خود را که ممهور به مهر بانک است هنگام ثبت نام به عاملیت تحویل دهد و تطابق امضاء صادر کننده چک و تطابق آن با گواهی امضاء محضری بر عهده عاملیت می باشد.
4-      گواهی امضاء محضری متقاضی (صادر کننده چک)
5-    کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی و در صورت داشتن صفحه توضیحات، ارائه کپی آن صفحه نیز الزامی است.
6-    مدارک احراز سکونت مطابق با بخشنامه راهور ناجا و اطلاعیه های صادر شده از سوی بهمن موتور
7-    گواهی ثبت نام الکترونیک قضایی (ثناء) (با مراجعه به یکی از دادگستری ها و یا دفاتر خدمات قضایی)
8-    ارائه کد ملی، کدپستی، آدرس دقیق، منطقه شهرداری محل سکونت و شماره تلفن ثابت و همراه مشتری در زمان ثبت نام الزامی است. شماره تلفن ارائه شده در قرارداد و فرم های ثبت نام می بایست با شماره تلفن ذکر شده در گواهی ثناء یکی باشد و مسئولیت کنترل آن بر عهده عاملیت است.
9-    لازم اسـت چـک هـای بـازپرداخت اقساط ـ طبق تاریخ های قید شده در متن بخشنامه ـ به صورت پرفراژ شده دریافت گردد. چک های اقساط خودرو باید در محل عاملیت و در حضور عاملیت فروش صادر شود.
10-     یک فقره چک ضمانت به مجموع مبلغ اقساط در وجه شرکت بهمن موتور
11-     مشتری موظف به ارائه اعتبارسنجی تایید شده، می باشد 
12-     اخذ حداقل یک شماره شبا (24رقمی) به همراه نام بانک مربوطه به نام مشتری و ثبت در برگه ثبت نام متقاضی توسط عاملیت الزامی است.
13-    در صورت مغایرت اطلاعات متقاضی، هزینه اصلاح براساس آئین نامه های شرکت بر عهده متقاضی است.