طرح سرویس رایگان مشتریان سیبا موتور سال آینده اجرایی میشود | گروه بهمن

طرح سرویس رایگان مشتریان سیبا موتور سال آینده اجرایی میشود

  • تاريخ انتشار :
طرح سرویس رایگان مشتریان سیبا موتور سال آینده اجرایی میشود


خبرنگاران اعزامی به شهر چانگچون چین  به جهت آشنایی بیشتر مخاطبین محصولات کمپانی FAW با فرهنگ اقتصادی  صنعتی کشور چین، از کارخانه جیفانگ FAW که تولید کننده خودروهای سنگین تجاری و نیمه سنگین  است بازدید کردند.
قائم مقام مدیر عامل شرکت سیبا موتور طی این بازدید در گفتگویی اظهار داشت:  از جمله موارد قابل ذکر در بازدید از این کارخانه می‌توان استفاده از تکنولوژی و تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مدرن و به روز و دانش فنی بالا  را برشمرد.
مهرداد امینی افزود: دو تولید کننده چینی همواره در صدر جدول تولید‌کنندگان محصولات سنگین و نیمه سنگین قرار دارند در حال حاضر کمپانی FAW یکی از دو تولید کننده اصلی پرفروش‌ترین محصولات سنگین و نیمه سنگین در چین است که با توجه به دولتی بودن این کمپانی، شرکت سیبا موتور تلاش نموده ارتباط دوسویه مناسبی از نظر دانش فنی و تجهیزات در زمینه تولید خودروهای سنگین و نیمه سنگین  با این کمپانی داشته باشد.
امینی در خصوص کیفیت خدمات پس از فروش محصولات FAW گفت: شرکت سیبا موتور از ابتدا سرمایه‌گذاری بلند مدتی را در زمینه ارائه مناسب خدمات پس از فروش داشته است ولی با توجه به تغییرات سهامداری در شرکت سیبا موتور و اهمیت خواسته‌های سهامداران جدید مبنی بر کسب رضایت مشتریان در این زمینه تلاش می‌کنیم تا این خواسته را هر چه بهتر برآورده سازیم.
وی در ادامه در خصوص برنامه‌های فروش محصولات سنگین و نیمه سنگین شرکت سیبا موتور در سال 96 افزود: در  سال آینده تعداد 1100 دستگاه انواع کشنده‌های تک محو‌، جفت محور و شاسی کامیون کمپرسی در برنامه‌های  فروش شرکت  قرار دارد همچنین فروش 1000دستگاه انواع کامیونت 6 تن و 8 تن FAW جزء برنامه‌های سال آتی شرکت است .
وی در ادامه از عرضه کامیونت 8 تن FAW خبر داد و گفت: این کامیونت برای اولین بار با 1.5 تن کابین تولید و تلاش می‌شود تا خرداد ماه سال آینده این محصول را به بازار عرضه نماییم.
امینی در ادامه در خصوص تغییر قیمت محصولات شرکت سیبا موتور اظهار داشت: با توجه به مباحث مطرح شده در زمینه افزایش استاندارد آلایندگی خودرو در کشور و افزایش تجهیزات سخت افزاری DPF،  ارتقاء استاندارد آلایندگی از یورو 3 به یورو 4 و همچنین ارتقاء کابین کشنده‌های j6 پیش بینی می‌شود 25 تا 30 میلیون تومان افزایش قیمت را خواهیم داشت.همچنین روی محصولات کامیونت‌ها نیز حدود 18 میلیون تومان افزایش قیمت خواهیم داشت.
وی افزود: البته در حال حاضر برخی از شرکت‌های همکار قیمت‌های خود را افزایش داده‌اند ولی شرکت سیبا موتور علی رغم فشار و مشکلات موجود تا سال جدید افزایش قیمت نخواهد داشت. ضمنا شرکت سیبا موتور روش‌های فروش اعتباری را با حداقل سود و مشارکت در طرح‌های تعویض خودروهای فرسوده با مشارکت سازمان راهداری، بهینه سازی مصرف سوخت انجام خواهد داد.
وی در ادامه در خصوص زمان افزایش قیمت‌ها گفت: در صورت قطعی شدن ارتقاء استاندارد‌ها با فروش اولین محصولات، از ابتدای فروردین ماه سال جدید افزایش قیمت ها اعمال خواهد شد.
امینی همچنین در خصوص مشکلات موجود بر سر راه ارائه خدمات پس از فروش محصولات FAW گفت: خوشبختانه تا به حال با مشکل خاصی مواجه نبودیم و هیچ کدام از محصولات سیبا موتور مرجوع نشده است، با توجه به دانش و نقاط قوت کارشناسان فنی شرکت سیبا موتور توانسته‌ایم بخشی از سیستم‌های خودروها را افزایش و ارتقاء کیفیت دهیم البته یکی از سیستم‌هایی که ارتقاء پیدا کرده،  سیستم  الکتریکال خودرو است که  با یک درجه ارتقاء به سطح کیفی مناسبی رسیده است لذا در بحث سیستم خنک کنندگی کامیونت نیز شاهد ارتقاء سطح کیفی مناسبی هستیم.
وی افزود: همچنین  همکاری بسیار نزدیکی با بخش R&D کمپانی FAW، داشته‌ایم و واحد فنی مهندسی کنترل کیفیت مستقر در کارخانه با انجام فعالیت‌های تخصصی توانستند اطلاعات و آمار مناسبی را به واحد  R& D کمپانی FAW بدهند که نتیجه آن ارتقاء مناسب محصولات بوده است.
وی در ادامه در خصوص افزایش سهم بازار در سال آینده اظهار داشت: طبق اهداف سهامداران شرکت سیبا موتور و تاکید بر 2 موضوع  بسیار مهم، افزایش کیفیت تولید و خدمات پس از فروش مناسب، در این مدت به منظور حفظ سهم بازارافزایش کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش به طور جدی  مد نظر قرار داشته است.
وی گفت: قطعا برای سال جدید طرح‌ها و برنامه‌های بسیار مناسبی را برای مشتریان سیبا موتور در نظر می‌گیریم، ضمنا با توجه به سرمایه‌گذاری مشتریان، شرکت سیبا موتور و کمپانی FAW در اوایل خرداد ماه سرویس رایگان مشتریان شرکت سیبا موتور را در سطح کشور ارائه خواهد داد.
امینی در پایان با  اشاره به اینکه در حال حاضر سگمنت قیمتی خالی در بازار وجود ندارد افزود: با توجه به نوع کیفیت و قیمت فروشی که محصولات سیبا موتور دارد ممکن است بتوانیم تنها در یک یا دو سگمنت کار کنیم و بازار مناسبی را بدست بیاوریم که در این زمینه نیز  واحدR& D  مجموعه سیبا موتوردر حال تحقیق و توسعه است.