BMW i30 راهی به سوی آینده | گروه بهمن

BMW i30 راهی به سوی آینده

  • تاريخ انتشار :
BMW i30 راهی به سوی آینده

118-4

رئیس واحد فروش بین‌المللی شرکت بی‌ام‌و، خانم کریستِل رِینارتس در مورد برند جدید BMW i و سیستم منحصربه فرد این خودرو برای ناوگان مدرن توضیحاتی می دهد.

BMW i چه نقشی در استراتژی فروش بین‌المللی شرکت BMW ایفا می‌کند و  برنامه‌ی تبلیغاتی شما برای معرفی i3 چیست؟

ابتدا اینکه BMW i نمایانگر مکمل ایده‌آل  مجموعه‌ی محصولات کنونی بی‌ام‌و و ارزش‌های برند ما تلقی می‌شود. رویکرد کماکان پایدار در سراسر زنجیره‌ی ارزش محصولات BMW i (از مرحله‌ی رشد تا تکمیل محصول – ازجمله استفاده‌ی 100 درصدی انرژی‌های قابل احیا- بدون هیچ خروجی آلاینده، مفهوم زندگی دوم برای باتری‌ها و میزان 95 درصدی امکان باز‌یافت بالقوه پس از اتمام چرخه‌ی حیات)، خصوصاً در زمان وضع مالیات بر روی میزان دی‌اکسیدکربن  سوخت و فقدان منابع، استدلالی قوی به شمار می‌رود. ولی یک دلیل محکم دیگر خود BMW i3 است که به طرزی خارق‌العاده رانندگی برقی را با لذت فراوانِ ناشی از رانندگی در هم می‌آمیزد. علاوه بر این، BMW i استراتژی دینامیک کارآمد را بهبود می‌بخشد که به‌خصوص برای مشتریان شرکتی یا سازمان‌هایی که به دنبال خریداری ناوگان حمل‌ونقل برای خود هستند کاربرد دارد. اطمینان داریم بهترین فرصت برای اینکه جذب i3 شوید این است که رانندگی با آن را امتحان کنید.

چه نوع مشتریانی را برای  i3 هدف قرار خواهید داد؟

اعتقاد داریم BMW i پیشنهادی جالب‌توجه برای تمامی انواع مشتریان ناوگان حمل ونقل و شرکتی است. در فاز اولیه احتمالاً بیشتر شرکت‌های پایدار را مد نظر قرار می‌دهیم. ولی BMW i نه‌تنها نشانه‌ی و‌سایل نقلیه‌ی برقی فاقدآلا‌یندگی است بلکه قابلیت حرکت الکترونیکی (e-mobility) را نیز فراهم کرده است! این یعنی فرصت مناسبی برای ترکیب انواع مختلف قابلیت حرکت. به همین دلیل ماشین‌های ما به نوعی به یکدیگر متصل هستند و همراه با خدمات مشترک مثلاً از طریق نرم‌افزارهای کاربردی گوشی‌های هوشمند یا از طریق توانمندی‌های i3 ، انعطاف‌پذیری بسیار زیادی را امکان‌پذیر می‌کنیم.

استراتژی فروش شرکتی شما چه فرقی با استراتژی فروش مدل‌های بنز‌ینی و دیزل BMW دارد؟

امروزه BMW i بخش اصلی پیشنهاد ما به مشتریان نا‌وگانی و شرکتی را در بر می‌گیرد. هدف ما تغییر هر خودرو شرکتی به یک i3 نیست زیرا بدین ترتیب ایجاد تمایز خیلی معنی نخواهند داشت. در صورت وجود یا عدم وجود امکان بالقوه‌ی ارائه‌ی یک خودرو برقی، استفاده‌ی غالب از یک وسیله‌ی نقلیه، ایفاکننده‌ی نقش نهایی است. اگر BMW i3 با الگوی حرکتی راننده‌ها و الگوی استفاده یا الزامات شرکت‌ها تناسب نداشته باشد یکی از و‌سایل نقلیه‌ی بنز‌ینی یا دیزل خود را به مشتریان شرکتی پیشنهاد خواهیم کرد. البته از شرکای خود در تحلیل ناوگان آن‌ها در مورد این‌گونه الگوها حمایت می‌کنیم و ارزیابی فرصت‌های مربوطه را تسهیل می‌نماییم.

به منظور شا‌رژ مجدد و‌سایل نقلیه برای مشتریان شرکتی بین‌المللی، ازجمله ایستگاه‌های شا‌رژ و روش‌های پرداخت چه ایده‌هایی دارید؟

در مورد شار‌ژ مجدد یا زیرساخت شا‌رژ برای مشتریان شرکتی و نا‌وگانی، راهکارهای ما به شدت مبتنی بر نیازهای مشتری است، به عنوان مثال تعداد خودروهای برقی که باید مدیریت شود و البته تعداد ساختمان‌های یک شرکت. جنبه‌ی دیگر نیز استفاده از آن خودروها است. با صحبت در مورد خودرو کرایه‌ای یا استفاده‌ی جمعی از یک خودرو که احتمالاً رواج بیشتری در طی یک روز دارند، پیشنهاد ما نصب دستگاه شار‌ژ سریع است که امکان  شا‌رژ مجددi3 را تا 80 درصد و حدود  نیم ساعت فراهم می‌کند و برای استفاده‌ی کاربر بعدی آماده می‌شود. اما در مورد کاربردهای مسکونی به خوبی آمادگی ارائه‌ی راهکا‌ر استفاده از "Wallbox BMW" را داریم که از مجموعه‌ی قطعات تمام برقی شرکت تحت عنوان Electric Portfolio BMW’s 360◦ می‌باشد. برای شار‌ژ در مکان‌های عمومی یا نیمه‌عمومی دسترسی و امکان پرداخت مناسب از طریق همان " کارت‌های شار‌ژ" ما وجود دارد که مجد‌داً در مجموعه قطعات فوق قرار می‌گیرد (بسته به گزینه‌ی خاص کشور). اگر در مورد زیرساخت شا‌رژ هوشمند و یا قابل تنظیم در یک محیط تجاری صحبت کنیم،  باید بگویم که در حال همکاری با شرکای متخصص  خود در سراسر جهان هستیم که همراه با مشتریان شرکتی و ناو‌گانی ما، راهکا‌ری سفارشی را در محل ارائه دهند.

118-3

دینامیک کارآمد  بی‌ام‌و

آلایند‌گی کمتر- لذت بیشتر در رانندگی

برای شرکت‌ها

خودرو BMW i3 برای رفع چالش‌هایی طراحی‌ شده است که ناوگان‌های مدرن با آن مواجه هستند و به طور روزافزون در معرض فشار افزایش هزینه‌های سوخت، مالیات و تغییر قوانین و همچنین انتظارات رانندگان قرار دارند. انتخاب i3 برای ناوگان شما نه‌تنها نشان می‌دهد که در حال برداشتن گام‌هایی فعال برای کاهش آلا‌یندگی کربن و تأثیرات زیست‌محیطی آن هستید، بلکه با استفاده از مزایای مالیاتی در بسیاری از کشورها و هزینه‌های پایین شا‌رژ در مقایسه با بنزین یا سوخت دیزل، این خودرو می‌تواند کمک کند هزینه‌های جاری خود را به حداقل برسانید.

برای رانندگان

رانندگی با خودروBMW i3 پرهیجان و لذت‌بخش و از جذابیت احساسی آشنایی برخوردار است که همان نشان BMW می‌باشد و درعین‌حال با حداقل هزینه فراهم می‌شود. ضمن اینکه از تخفیف‌ها و معافیت‌هایی از قبیل معافیت هزینه‌ی ورود به مناطق پر ترافیک شهری برخوردار است و مز‌ایایی نیز در رابط با مالیات خودرو و راننده بر مبنای کشوری که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارد. در برخی از کشورها کمک‌هزینه‌هایی برای خرید این خودرو و نصب دستگاه شا‌رژ در منزل در نظر گرفته شده است.

ویژگی ها

ورود BMW i3 به بازار نشانگر فصل جدیدی در قابلیت حرکت برقی است. این اولین وسیله‌ی نقلیه‌ی برقی سطح بالا است که وارد بازار می‌شود و از ابتدا برای رانندگی با نیروی برق و حداکثر ساختن امکان بالقوه‌ی منبع نیروی ابتکاری خود طراحی شده است.

دوام، جزئی از تاروپود هر ماده‌ای است که برای ساخت این خودرو انتخاب شده است. جنس شاسی این خودرو از آلومینیوم سبک است و اتاق خودرو برای اولین بار در تولید و‌سایل نقلیه با مقیاس وسیع از پلاستیک استحکام‌یافته از جنس الیاف کربن ساخته شده است که باعث می‌شود وزن کل خودرو بدون مسافر و بار 30 کیلوگرم از Mini Cooper S که 1270 کیلوگرم وزن دارد، کمتر باشد. این موضوع همچنین موجب کاهش تأثیرات زیست‌محیطی توسط شرکت BMW در چهار کارخانه‌ی تولید BMW i آن در سراسر جهان شده است. انرژی قابل احیا در تمامی چهار کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد (کارخانه‌ی BMW SGL واقع در Moses Lake آمریکا که 100 درصد نیروی خود را از آب می‌گیرد، کارخانه‌های  واقع در Landshut ، Leipzig، و Wackersdorfآلمان که صد درصد نیروی آن‌ها از توربین‌های بادی است) . در ساخت i3 نسبت به یک خودرو معمولی کاهش مصرف انرژی  50 درصد و کاهش مصرف آب 70 درصد است.

با این وجود هیچ یک از جذابیت‌های BMW برای راننده از بین نرفته است. باتری حاوی یون‌های لیتیو‌م زیر اتاق خودرو نصب می‌شود و مرکز ثقل کمی فراهم نموده است و نیروی موتور برقی 170 اسب بخار واقع در بین چرخ‌های عقب خودرو را تأمین می‌کند. این بدان معنا است که i3 از همان دینامیک حرکت چرخ عقب، ثبات در سرعت بالا و سهولت حرکت در سرعت پایینِ مدل‌های معمولی برخوردار است و در عین حال با شتاب یک MINI Cooper S همخوانی دارد.

در داخل خودرو مواد منحصربه‌فردی از جمله پارچه و چرم طبیعی که به طور خاص انتخاب ‌شده در تمامی چهار بخش اصلی داخلی خودرو به‌کار رفته ‌است و به رانندگان این امکان را می‌دهد که بر طبق سلیقه‌ی خود سفارش دهند. i3 را همچنین می‌توان همراه با موتور افزایش‌دهنده‌ی بُر‌د ارائه نمود که یک موتور بنز‌ینی کوچک و کارآمد است که برای حفظ شا‌رژ باتری و افزایش سرعت قابل دستیابی تا 186 مایل در زمان رانندگی در جاده‌ها استفاده می‌شود. نتیجه عبارت است از رانندگی با آگاهی به مسائل زیست‌محیطی و بدون فدا شدن آسایش، لذت یا انعطاف‌پذیری.

تماماً برقی – برطرف ساختن تمامی شبها‌ت

تحول ایجاد شده در i3 خیلی بیش از تحول خود محصول است. شرکت بی‌ام‌و به ایجاد یک بسته‌ی حمایتی جامع برای مشتریان اقدام کرده است تا افزودن رانندگی برقی را به ناوگان شما حتی ساده‌تر نماید.

شار‌ژ در منزل

به اعتقاد شرکت بی‌ام‌و بخش اعظم شا‌رژ خودرو در منزل صورت می‌گیرد. بنابراین در همکاری با شرکت Schneider Electric به صورت مشارکت جهانی، i3 از گزینه‌ی سیستم Wallbox در منزل و بسته‌ی نصب برخوردار است که برای استفاده در این خود رو طراحی‌شده و 80 درصد شار‌ژ باتری را ظرف کمتر از سه ساعت امکان‌پذیر می‌سازد.

شا‌رژ در مکان‌های عمومی

به طور استانداردi3 از ویژگی سفارشی سیستم نا‌و‌بری ماهواره‌ای برخوردار است که نشان‌دهنده‌ی ایستگاه‌های شار‌ژ عمومی است و دسترسی را فراهم می‌نماید. رانند‌گانی که در خدمات شا‌رژ (ChargeNow) شرکت بی‌ام‌و آبونه شوند به سیستم پرداختِ آنی خرید ایستگاه‌های عمومی شا‌رژ خودرو دسترسی پیدا می‌کنند. تمامی ایستگاه‌های شا‌رژ در صفحه‌ی نمایش سیستم نا‌وبری BMW i به نمایش در می‌آید.

تحرک با قابلیت انعطاف

آزمون‌های قابلیت حرکت برقی، بُر‌د برقی i3 را تا 160 کیلومتر نشان داده‌اند که برای استفاده روزمره کافی است ولی این مقدار با نصب موتور بنز‌ینی کوچک افزاینده‌ی بُر‌د با نیروی 36 اسب بخار بر روی خودرو، قابل‌افزایش است. برای سفر در مسافت طولانی خارج از این بُرد، مشتریان می‌توانند ترتیبی دهند که به وسایل نقلیه‌ی گروه بی‌ام‌و دسترسی کوتاه مدت پیدا کنند.

خدمات کمکی

سیستم نا‌وبری تجاری i3 که از نظر فن‌آوری از توان بسیار بالایی برخوردار است قادر می‌باشد با استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی مقرون‌به‌صرفه‌ترین مسیر از نظر سوخت را پیدا کند و حتی برنامه‌ریزی سفرها را انجام دهد. رانندگان می‌توانند سیستم گر‌مایش اتاق را از پیش تنظیم کنند و به اطلاعات شا‌رژ و باتری از طریق یک نرم‌افزار کاربردی گوشی هوشمند دسترسی داشته باشند و این خودرو همراه با خدمات پشتیبانی و تعمیری 24 ساعته عرضه می‌شود.

118-1

118-2

* مترجم: محمد جوادی