خودرو و قطعات | گروه بهمن
خودرو و قطعات

خودرو و قطعات

صنعت خودروي كشور به‌عنوان يكي از صنايع مادر و پيشرو در كشور و پيش‌برنده ساير صنايع، با شتاب قابل ملاحظه‌ای در حال پيشرفت و تحول مي‌باشد لذا تداوم حضور موفق در اين صنعت به‌عنوان خودروساز، نياز به اتخاذ تدابيري ویژه دارد.

تغييرات شديد در نياز‌هاي مشتريان، تنوع‌طلبي مشتريان، افزايش تقاضا، آزادسازي واردات خودرو و قوانين و مقررات زيست محيطي دولت از جمله چالش‌هاي پيش روي خودرو سازان داخلي مطرح مي‌باشند. مقابله با اين چالش‌ها و كسب سود در اين بازار، خودرو سازان را بر آن داشته است تا سطح رقابتي خود را چه در خصوص كميت توليد و تنوع محصولات و چه در خصوص كيفيت توليد، ارتقاء بخشند.

مهمترین فضایی که گروه بهمن در آن فضا دارای مزیت و توانمندی می باشد، فضای خودرو و قطعات می باشد؛ بر این اساس اهداف و استراتژی‌های گروه بهمن با محوریت صنعت خودرو و قطعات تهیه و تدوین گردیده است. از جمله این اهداف می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

    تبدیل شدن به سومین خودروساز کشور (با افزایش سهم بازار از 3% فعلی به 10%) به صورت مستقیم.

    تولید حدود 140000 دستگاه انواع خودروهای کار، تجاری و سواری

دستیابی به اهداف فوق با بکارگیری استراتژی های جدیدی همچون تولید انبوه و توسعه بازار ضمن حفظ استراتژی‌های تنوع و تمایز در توسعه محصولات خاص محقق می‌گردد. در این راستا گروه بهمن به دنبال توسعه محصولات خود در سه بخش خودروهای تجاری، وانت و سواری می‌باشد. در حال حاضر سبد خودرویی گروه بهمن شامل خودروهای تجاری باری (کامیونت ایسوزو در سه مدل NPR ، NQR و NKR)، تجاری مسافری (مینی‌بوس ایسوزو، ون)، وانت (وانت مزدا و وانت کاپرا) و سواری(مزدا 3 جدید و مزدا2) می‌باشد. همچنین علاوه بر شرکت‌های اصلی تولید کننده خودرو(بهمن موتور و بهمن دیزل) در زنجیره ارزش خودرویی گروه بهمن شرکت‌های قطعه‌ساز به عنوان تامین کننده و شرکت مزدا یدک به عنوان خدمات پس از فروش حضور دارند.