مسئولیت های اجتماعی | گروه بهمن
مسئولیت های اجتماعی

مسئولیت های اجتماعی

مسؤولیت اجتماعی شرکت ها(CRS) تعهد مستمری است که توسط شرکت و با هدف رفتار اخلاقی، مشارکت در توسعه اقتصادی و با تاکید بر بهبود کیفیت زندگی نیروی کار و جامعه در حال اجرا می باشد.  CSRشامل بخشهای متفاوت گسترده ای اعم از آموزش، بهداشت و ایمنی، حقوق بشر و حفظ محیط زیست می باشد.
مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در سال‌های اخیر به یک موضوع مهم جهانی ، تبدیل شده و باور آن که هر وجهی از کسب‌وکار دارای یک بعد اجتماعی است در حال گسترش می باشد به ‌ویژه سازمان ملل که در این زمینه و با توجه به دستیابی به توسعه پایدار، فعالیت قابل توجهی دارد.
گروه بهمن نیز  در راستاي مسئوليتهاي اجتماعي خود طرحهای حمایتی ذیل را در راس برنامه های این حوزه لحاظ کرده است:

حمایت از موسسه محک  
بیمارستان «محک» به عنوان تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان اطفال در ایران است که توسط مؤسسه خیریه محک تاسیس و اداره می‌شود و همچنین دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های تخصصی مولکولی می‌باشد. یکی از اهداف این موسسه، راه اندازی مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز، با تعداد اولیه 5 هزار نمونه در یک سال (سال 96) می باشد.  گروه بهمن در راستای مسئولیت اجتماعی، هزینه آزمایش اولیه این 5 هزار نمونه را تأمین کرده و از این رو تفاهم‌نامه‌ای میان گروه بهمن و مؤسسه خیریه «محک» به امضا رسید و مقرر شد تا گروه بهمن هزینه آزمایش HLA Typing برای 5 هزار نمونه جهت ایجاد مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز را با تمرکز بر درمان سرطان اطفال از طریق اختصاص مبلغی ثابت از فروش خودروهایش تأمین کند.
این پروژه که نتیجه پیوند یک سازمان مردم‌نهاد با بخش خصوصی است با هدف تأمین سلول‌های بنیادی خون‌ساز برای بیماران نیازمند به پیوند به خصوص کودکان مبتلا به سرطان آغاز شد. گفتنی است حضور محک در شبکه ملی و جهانی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز در آینده باعث خواهد شد که بسیاری از کودکان نیازمند پیوند که قادر به تأمین نمونه از میان اقوام خود نبوده و بعضا به خریداری نمونه از بانک‌های جهانی اقدام می‌کردند، مشکلشان مرتفع شود. براساس این تفاهم‌نامه تلاش می‌شود تا یکی از مراکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز ایران در محک شکل گیرد و با استفاده از ظرفیت جامعه مدنی ایران، امکان استفاده رایگان برای نیازمندان به پیوند فراهم شود. تا علاوه بر دریافت‌کنندگان، اهداکنندگان نیز بتوانند با مشارکت ارزشمند خود، نوع جدیدی از اندیشه والای کمک به همنوع را تجربه کنند.

حمایت از انجمن کارتن خواب ها
اولین جرقه های شکل گیری گروه پایان کارتن خوابی، به اواخر خردادماه سال 1394 بر می گردد. با پخش 15 پرس غذا در میان فراموش شده ترین و آسیب پذیرترین قشر جامعه یعنی کارتن خواب های شهر در منطقه هرندی و امروز این گروه با داشتن 21 نمایندگی در شهرهای مختلف کشور و 3 نمایندگی در خارج از کشور، از بزرگترین موسسات خیریه مردم نهاد می باشد. حامیان این گروه، همه سفیران عشقند و رسالتشان را دراین شعار می دانند که : باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ایم، تحویل دهیم. گروه بهمن نیز در راستای حمایت از پایان کارتن خوابی، حامی مالی این انجمن می باشد.


تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن
گروه بهمن در راستای ارتقاء جایگاه بانوان در کشور، حامی تیم بسکتبال بانوان در سوپر لیگ این رشته می باشد.

هنرستان دخترانه گروه بهمن
گروه بهمن در راستای ارتقاء جایگاه بانوان در کشور، حامی هنرستان دخترانه بهمن در شهر کرج می باشد.

تیم روبوکاپ مدرسه حلی 5
گروه بهمن حامی تیم روباتیک مدرسه حلی 5 نیز می باشد. این تیم  با حمایت " گروه بهمن " در مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن با نتيجه درخشان موفق به اخذ رتبه‌هاي اول و دوم شده و توانست در بخش گروهی مقام اول  و در بخش رقابتهای انفرادی ربات ها نیز مقام دوم این مسابقات را به خود اختصاص دهد. همچنین موفق به کسب جایزه بهترین ارائه نیز شد.