FAW | گروه بهمن
FAW

FAW

شرکت FAW  
گروه فاو (FAW)یکی از پیشتازان در صنعت خودروسازی جهان است که در این حوزه 60 سال سابقه دارد. گروه فاو در سال 1953 تأسیس شد، 000/120نیرو در سراسر جهان دارد و محصولاتش را به بیش از 70 کشور به فروش می رساند. گروه فاو تنوع سبد محصولات بالایی دارد که شامل انواع سواری، کامیون و کشنده، اتوبوس‌های شهری و توریستی، شاسی اتوبوس، اکسل، موتور و... می‌شود و بالغ بر18 میلیون دستگاه فروش در سراسر جهان داشته است.
نام FAW برگرفته از(First Automotive Works)به معنی اولین فعالیت‌های خودرویی است. این گروه در سال 1956 اولین کامیون تجاری جیفانگ (Jiefang)را تولید کرد و در سال 1958 اولین خودروی دانگ‌فِنگ(Dongfeng)و اولین خودروی لوکس هانگ‌کی(Hangqi)را به تولید رساند. از آن زمان، فاو در خط مقدم صنعت خودروسازی چین حرکت می‌کند.
دفتر مرکزی گروه فاو در یکی از شهرهای شمالی کشور چین با نام چانگ‌چون (Chang chun)در استان جیلن(Jilin) قرار دارد. بخش‌های تولید داخلی، مراکز خدمات پس از فروش، بخش‌های توسعه‌ی مهندسی، مراکز تست این گروه در 18 منطقه در سراسر چین پراکنده شده است.
خطوط تولید نیز در شمال شرقی استان‌های جیلن (Jilin)، لیائونیگ (Liaoning)، هِلونگ جیانگ                                        (Heilongjiang)، در شرق استان شاندونگ (Shandong)، تیانجین (Tianjin)، در جنوب گوانگزی (Gungxi)و هاینان(Hainin)، در جنوب غربی استان‌های سیچوان و یونان (Yunnan)  گسترده شده است.
تمرکز اصلی این شرکت جلب کامل مشتری است. این گروه با تولید سالانه دو میلیون دستگاه در سال و بهره‌گیری از روش‌های تولید و تکنولوژی روز دنیا جدیدترین خودروهای سواری و تجاری را طراحی و تولید می‌کند.
پس از پنجاه سال تلاش در جهت توسعه و بهبود، تغییرات فوق‌العاده ای در گروه فاو صورت گرفته است.
محصولات این شرکت به شش حوزه تقسیم می‌شود:
1- خودروهای تجاری شامل کامیون‌های سبک،متوسط و سنگین.
2- اتوبوس‌های تجاری و توریستی شامل اتوبوس‌های درون‌شهری، برون‌شهری، توریستی و شاسی اتوبوس.
3- خودروهای سواری.
4- ون و وانت.
5- SUV  و پیکاپ.
6- قطعات شامل موتور، اکسل، نیروی محرکه و...
مهم‌ترین شرکای تجاری خارجی گروه فاو  4 شرکت فولکس واگن، تویوتا، مزدا و جنرال موتورز می‌باشند.
همچون دیگر شرکت‌های خودروسازی جهان، گروه فاو در نظر دارد در طی 6 سال آینده حدود 15 درصد از بازار خودروهای برقی در دست بگیرد. این گروه در نمایشگاه خودرو پکن سال2014 از چهار خودروی جدید برقی‌اش با نام‌های(Besturn  B50-PHEV)،(Besturn  B50-EV) و (VITA-EV)و(Oley-EV)رونمایی کرد.
میزان مصرف سوخت در مدل هایPHEV  60 درصد کاهش یافته است که می‌تواند هزینه‌های نگهداری این خودروها را برای مالکان آنها کاهش دهد.