Great Wall Motors- Haval | گروه بهمن
Great Wall Motors- Haval

Great Wall Motors- Haval

کمپانی GWM در سال ۱۹۸۴ میلادی و در شهر HEBI واقع در ایالت BAODING چین بنیان‌گذاری شد. نام آن نیز بر گرفته از دیوار بزرگ این کشور است. در حال حاضر، این کمپانی بزرگ‌ترین سازنده خودروهای SUV و پیکاپ در چین می‌باشد. از سال ۱۹۹۸ میلادی، این کمپانی شروع به صدور محصولات خود به خارج از مرزهای چین نمود و در سال ۲۰۰۶ میلادی هم موفق شد که خودروهای تولیدی خود را به قاره اروپا صادر نماید. اولین مقصد صادراتی این خودروساز کشور ایتالیا بود،. در ادامه این روند و در سال ۲۰۰۹ میلادی، فروش انواع مدل‌های گریت وال در کشور استرالیا آغاز گردید که کماکان هم این فرایند ادامه دارد. علاوه بر این، گریت وال توانست به‌عنوان اولین خودروساز چینی، در خاک اروپا کارخانه تولید خودرو تأسیس نماید و این کار را نیز از کشور بلغارستان آغاز کرد. امروزهGWM در کشورهایی نظیر روسیه، اندونزی، ویتنام و مصر نیز دارای فعالیت است.
شاید بتوان مهم‌ترین بخش این کمپانی را مرکز تحقیق و توسعه (R&D) آن دانست که نه تنها در چین کم‌نظیر است بلکه در مقیاس جهانی هم از برترین‌هاست. در این مرکز کلیه پارامترهای تولیدی محصولات به لحاظ میزان آلایندگی، ایمنی، تستهای دینامیک، ارتعاش و تمامی فاکتورهای تاثیرگذار در فرایند طراحی و ساخت مورد آزمون و تحلیل قرار می‌گیرند، همچنین قرار است که به‌زودی بزرگ‌ترین تونل باد این خودروساز در مقایسه با خودروسازان چینی هم به بهره‌برداری برسد. با تکیه بر پتانسیل‌هایی موجود در بخش تحقیق و توسعه، شرکت گریت وال قادر به طراحی و ساخت انواع بدنه و نیز پیشرانه های متنوعی برای محصولات خود می باشد.
GWM صاحب چهار برند تجاری HAVAl ، WEY، ORA و GWM Pickup است، که در کلاس های مختلف خودرویی حضور پررنگی در بازار رقابتی چین دارند. در این میان برند Haval دارای اهمیت ویژه ای می باشد که در سال 2013 سبد محصولات خود را با ارائه طیف کاملی از محصولات SUV ارائه داد و به عنوان نخستین سازنده SUV از چین به باشگاه فروش پنج میلیون نسخه ای از محصولات خود دست یافت و با صادرات به بیش از 60 کشور دنیا به عنوان یکی از خودروسازان پیشرو در جهان شناخته می شود.
از زمان ارائه اولین محصول HAVAL در ژوئن 2005، HAVAL به استراتژی تمرکز و یکپارچگی پایبند است. با نگرش مبتنی بر "تمرکز، فداکاری و تخصص"، HAVAL بر روی فناوری های در حال رشد SUV ها تمرکز کرده و با استراتژی "کاوش و پیگیری فناوری محصول"، تلاش می کند تا  تجربه ی منحصر به فردی از رانندگی با SUV های خود را برای میلیونها نفر از مالکین HAVAL در سراسر جهان ایجاد نماید.