ISUZU | گروه بهمن
ISUZU

ISUZU

شرکت ایسوزو موتورز (Isuzu Motors Limited) که در سال 1916 میلادی تاسیس شده، دارای سابقه ای درخشان و طولانی در زمینه تولید خودرو در کشور ژاپن می باشد.

در سال1916 شرکت گاز توکیو با مشارکت شرکت کشتی‌سازی ایشیکا واجیما(Ishikawajima)، اقدام به راه‌اندازی شرکت خودروسازی ایشیکا واجیما نمود. این شرکت در سال‌های نخست، فعالیتش به فروش خودروهای شرکت بریتانیایی وولزلی (Wolseley)  محدود می‌شد، تا اینکه در سال ۱۹۲۲ اقدام به مونتاژ خودروهای این شرکت نمود.
در سال 1934 مدیران شرکت، نام ایسوزو را برای این شرکت انتخاب کردند، که برگرفته از نام رودخانه ایسوزو بود.
در سال 1938 مدل موفق TX40 در سایت Kawasaki تولید شد و در سال 1959 ایسوزو اولین کامیونت 2 تنی سقف کوتاه را معرفی کرد.
نخستین خودرویی که کمپانی ایسوزو به طور مستقل طراحی و تولید کرد، ایسوزو بلل (Bellel) نام داشت که در سال 1961 به ناوگان حمل ونقل اتومبیل ژاپن عرضه شد. 
   دفتر مرکزی ایسوزو در توکیو (Tokyo) ژاپن واقع شده است، کارخانه های ایسوزو در ژاپن شامل دو سایت اصلی Fujisawa  و Tochigi  می باشد.
•    سایت Fujisawa  واقع در استان Kanagawa که در سال 1962 شروع به کار کرده، مرکز تحقیق ، توسعه و همچنین تولید و مونتاژ خودرو های سنگین، متوسط و سبک به شمار می آید. 
•    سایتTochigi  واقع در استان Tochigi در سال 1972 شروع به کار کرده و در حال حاضر مشغول به تولید موتورخودرو می باشد.
علاوه بر این، کارخانه های دیگر ایسوزو در بسیاری از کشورها مشغول فعالیت و تولید محصول هستند. همچنین با گسترش عملکرد شرکت ایسوزو در سراسر جهان، محصولات این شرکت اکنون در بیش از 100 کشور در حال خدمت رسانی به دیگران می باشد. 
ضمن اینکه  بالغ بر 44،773 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این شرکت به کار مشغول اند. 
این شرکت، در طی سالهای عملکرد خود، به طور مستمر بر تولید محصول با کیفیت تمرکز کرده و در حال حاضر با شتاب در مسیر پیشگامی در صنعت خودروهای تجاری و موتورهای دیزلی با حفظ سنت دیرینه اش در حال حرکت است.
ماموریت سازمانی این شرکت با شعار اعتماد، پویایی و برتری، در حال عرضه محصولاتی است که حتی از سطح انتظارات بالاتر و مطلوبتر باشند. این یک تعهد بی قید و شرط برای بهبود، تولید محصولات با کیفیت بیشتر و همکاری بهتر و سودمند در سراسر جهان است.
 خودروهای تجاری جهت جابجایی کالا و موتورهای دیزلی برای تامین قدرت می باشند که برای حمایت از زندگی مردم در سراسر جهان ضروری هستند.
سبد محصولی این شرکت شامل محصولاتی چون کامیون ها و کشنده های سنگین سری C&E ، کامیون ها و کشنده های متوسط سری F ، کامیون  و کامیونت ها سبک سری N ، انواع اتوبوس و مینی بوس ، خودرو های پیک آپ دیزلی سری D-MAX ،  خودرو های سواری SUV  دیزلی سری mu-MAX  و موتور و پیشرانه های وسایل نقلیه دریایی , موتور پیشرانه های صنعتی می باشد.